FAQ

Odpowiadamy na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące wynajmu Tesli i zakupu kuponów.

Jak wygląda przejazd Teslą?

Ponieważ Tesla nie jest typowym samochodem, trudno byłoby tak po prostu wsiąść i pojechać.

Dlatego podczas naszego spotkania pierwsze 15 minut to zapoznanie z samochodem z zewnątrz, ładowaniem oraz specyfiką jazdy elektrykiem w Polsce. Drugie 15 minut to zapoznanie z wnętrzem samochodu oraz jego obsługą poprzez ekran dotykowy.

Kolejne 10 minut to przejazd naszego kierowcy prezentujący jak prowadzi się samochód elektryczny wraz z pokazaniem możliwości przyspieszenia samochodu – największego wyróżnika Tesli na tle aut spalinowych. Takie zapoznanie się z samochodem podczas jazdy, która jest znacząco inna niż zwykłym samochodem, jest obowiązkowe przed zajęciem miejsca za kierownicą.

Następne 20 minut dla kuponów godzinnych i 80 minut w przypadku kuponów dwugodzinnych to przejażdżka obdarowanego (lub osób które mu towarzyszą). „Dzień z Teslą” rozpoczyna się od takiego samego przeszkolenia obdarowanego.

W tym wypadku obowiązuje limit 150 kilometrów i obowiązek wpłaty kaucji zwrotnej.

Dlaczego 2 godziny kosztują więcej niż dwa razy godzina?

Podczas pierwszej godziny obdarowany jeździ 20 minut. Podczas drugiej godziny nie ma już etapu zapoznania z Teslą, więc jest to pełna godzina jazdy. Z doświadczenia wiemy, że kierowcy starają się wykorzystać pełne możliwość auta, a zwłaszcza przyspieszenie (3 – 3,5 s. do 100 km/h), a co za tym idzie następuje duże zużycie opon, hamulców etc.

Jesteśmy przekonani, że cena za taką jazdę jest naprawdę konkurencyjna w stosunku do 300 – 400 PLN za 2 okrążenia toru samochodem sportowym będące w ofercie konkurencyjnych firm.

Czy mogę ze sobą kogoś zabrać?

Obdarowany może zaprosić dowolną liczbę osób. Ograniczeniem jest ilość miejsc w samochodzie (do dyspozycji obdarowanego pozostają wszystkie miejsca w samochodzie poza miejscem pasażera obok kierowcy, które zajmuje nasz pracownik).

Czy mogę umówić się na dowolną datę?

Przejazdy organizowane są w zależności od dostępności naszych samochodów i kierowców. Przejazdy w Warszawie i Poznaniu organizowane są często i odbywają się z reguły w dni robocze popołudniami oraz weekendy, więc łatwiej ustalić dokładny termin, na którym zależy obdarowanemu. W pozostałych miastach kupony realizowane są zazwyczaj w weekendy po wcześniejszym umówieniu terminu. Po skontaktowaniu się z nami w celu umówienia terminu, jeśli jest on niedostępny, obdarowany zostanie poinformowany z wyprzedzeniem o możliwości jazdy we wskazanym mieście.